Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské tanky střílely na východě Ukrajiny na autobus, tvrdí tamní představitel

Ruská armáda
Ruská armáda
Foto: mil.ru

Ruské tanky střílely v Sumské oblasti na východě Ukrajiny na autobus s civilním obyvatelstvem a nepouštějí k němu ambulanci, uvedla ukrajinská agentura Ukrinform s odkazem na vyjádření šéfa oblastní správy Dmytra Žyvyckého.

Lékaři se na místo vydali pěšky a pokusí se poskytnout pomoc raněným, dodal Žyvyckyj.

"Rychlou pomoc k němu (autobusu) nyní nepouštějí. V okolí jsou nastražené miny, dojet k němu není možné," uvedl na sociální síti Telegram šéf oblastní správy.

Rusko od čtvrtka, kdy zahájilo invazi na Ukrajinu, tvrdí, že jeho vojska na civilní cíle neútočí.

Z různých míst na Ukrajině ale přicházejí zprávy o ostřelování rezidenčních čtvrtí. V sobotu při ostřelování autobusu ruské síly zabily pět lidí v Charkovské oblasti, oznámil podle televize Hromadske představitel oblastní vojenské a civilní správy Pavlo Kyrylenko.

Témata:  Ukrajina Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

4. května 2026 8:28

Prachař a Dyk spojují síly v netradičním projektu. Oživí oblíbené písně

Jakub Prachař a Vojtěch Dyk se rozhodli spojit síly v zajímavém jednorázovém projektu. Příští rok odehrají koncert, na kterém zazní písně, jak je napsali a hráli Nedvědi. Velkolepá show se uskuteční v pražské O2 areně. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy