Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské ztráty přesáhly 150.000 vojáků, tvrdí ukrajinské velení

Ruská armáda
Ruská armáda
Foto: mil.ru

Celkové ruské ztráty od vypuknutí války na Ukrajině dosáhly 150.605 vojáků, z toho 715 připadlo na středeční boje, uvedl dnes ukrajinský generální štáb. Během uplynulého dne podle něj ukrajinské síly odrazily více než 170 nepřátelských útoků na pěti úsecích fronty. Tyto údaje nelze ve válečných podmínkách ověřit z nezávislých zdrojů.

"Nepřítel vynakládá hlavní úsilí na vedení útočných operací ve směru na Kupjansk, Lyman, Bachmut, Avdijivku a Šachtarske," tvrdí ukrajinské velení s tím, že tyto útoky neuspěly, ukrajinští obránci je odrazili. Na jihu Ukrajiny, v Záporožské a Chersonské oblasti, se Rusové soustřeďují na posilování obranných postavení a vytváření podmínek pro přechod do útoku. Současně štáb varuje před hrozbou ruských raketových útoků, která trvá po celé zemi.

Britská vojenská rozvědka předpovídá, že jarní oteplení napomůže ukrajinské obraně Bachmutu, protože tání rozbahní terén a ztíží nepříteli přesuny obrněné techniky mimo zpevněné cesty.

Analytici amerického Institutu pro studium války (ISW) zase upozorňují, že Rusko by mohlo vystupňovat hrozby vůči Záporožské jaderné elektrárně, které se ruské síly zmocnily krátce po vpádu na Ukrajinu, aby zabránilo očekávané protiofenzívě ukrajinských sil.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

9:11

O Bidenově rozhodnutí nevěděl ani jeho syn. O odchodu z kandidatury informoval jen dva lidi

Oznámení o odchodu amerického prezidenta Joea Bidena z kandidatury za znovuzvolení pracovníky Bílého domu šokovalo. Ještě několik minut před zveřejněním jeho rozhodnutí o něm věděli pouze tři lidé – sám prezident a jeho dva poradci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy