Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko a USA musejí podle mluvčího Kremlu diskutovat o prodloužení smlouvy START

Rusko, Kreml
Rusko, Kreml
Foto: Pixabay

Rusko a Spojené státy musejí diskutovat o prodloužení smlouvy START o omezení jaderných zbraní. Dnes to v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti řekl mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov.

Jde podle něho o věc globální bezpečnosti a ruská vojenská operace na Ukrajině není důvod, proč se diskuzi vyhýbat.

Rusko 24. února vojensky napadlo Ukrajinu. Invazi nenazývá válkou, ale zvláštní vojenskou operací, jejímž cílem je podle Moskvy sousední zemi demilitarizovat a zbavit údajných nacistů.

Novou dohodu START podepsal v Praze v dubnu 2009 tehdejší americký prezident Barack Obama se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem. Platí do dubna 2026.

Témata:  Rusko USA smlouva START

Související

Aktuálně se děje

29. června 2026 4:00

Předpověď počasí na nový týden. Vedro ustoupí letnímu normálu

V Česku začíná nový týden, v jehož úvodu ještě bude pokračovat tropická epizoda. Nejdéle má být vedro na východě republiky. Očekává se nicméně ochlazení a návrat teplot k letnímu normálu. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy