Podle Gladkova bude evakuováno 17 bytových domů v okruhu 200 metrů od dopadu bomby. "Podle prvotních informací jde o více než 3000 lidí," uvedl na Telegramu. K evakuaci jsou nachystány desítky autobusů a ludé ve svých autech hromadně opouští sídliště.

Ve čtvrtek došlo k explozi, při které utrpěli zranění tři lidé. Podle ruského ministerstva obrany bylo příčinou výbuchu ruské bojové letadlo Su-34, které omylem shodilo bombu na Belgorod. Není ale zatím jasné, zda dnešní evakuace souvisí právě s tímto incidentem.

Podle ukrajinského serveru Pravda by se mohlo jednat o další výbušné zařízené nalezené ve městě. Jeho původ je ale zatím neznámý. Navzdory tomu se lidé situací na sociálních sítích baví.

"Současná situace v Belgorodu, kde byla nalezena druhá ruská bomba a několik tisíc místních obyvatel bylo evakuováno ze 17 obytných budov v okolí. Zdá se, že Rusové zahájili protiofenzívu sami proti sobě," napsal na twitteru bývalý náměstek ukrajinského ministra vnitra Anton Geraščenko.

"Ruští vojáci se proměnili v archeology," doplnil následně na Twitteru s fotografií, na níž ruské jednotky vyhrabávají ze země bombu.

"Pes se kousl do vlastního ocasu. Ve snaze o zničení Ukrajiny se Ruská federace může zničit sama," napsal na Twitteru poradce prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoljak.

reklama