Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko má problém. Jediná letadlová loď Admirál Kuzněcov půjde do šrotu?

Ruská armáda, ilustrační fotografie
Ruská armáda, ilustrační fotografie
Foto: mil.ru

Škody způsobené nedávným požárem na jediné ruské letadlové lodi se prakticky rovnají její zbytkové hodnotě, o jejím dalším osudu není rozhodnuto. Napsal to ruský list Kommersant s odvoláním na experty ruské Severské flotily.

Požár, který si minulý týden vyžádal dva mrtvé, vypukl na lodi Admiral Kuzněcov během oprav v Murmansku na severu Ruska.

Škoda způsobená požárem se odhaduje na 95 miliard rublů (35 miliard korun), přičemž nynější hodnota lodi, vyrobené v roce 1985, dosahuje částky 110 miliard, napsal ruský list. Armáda se podle něj nyní rozhoduje, zda má smysl vážně poškozenou loď opravovat, či zda plavidlo odepsat.

Russia's only aircraft carrier, coal fired Admiral #Kuznetsov is burning. In dock for repairs, lg fire poss caused by welding repairs. Oct 2018, ship also damaged by lg crane falling on it. 2017 saw action off #Syria, when 2 jets fell off it into the sea https://t.co/UBCJnOquSr pic.twitter.com/fmZwaKrlTU

— Glasnost Gone (@GlasnostGone) December 12, 2019

Požár na lodi vyvolala jiskra při svářecích pracích. Oprava začala poté, co se v únoru 2017 loď vrátila ze Středozemního moře, kde se zúčastnila vojenských operací v Sýrii. Opravy měly být dokončeny v roce 2022, kdy se měla jediná ruská letadlová loď vrátit do služby.

Témata:  Ruská armáda Rusko Admirál Kuzněcov

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy