Do uvedeného počtu portál počítá vojáky zabité v bojích, ale i ty pohřešované a ty, kteří zemřeli po zranění v polních nemocnicích nebo utrpěli taková zranění, která jim brání v návratu k službě v armádě.

Rusko oznámilo své ztráty naposledy v září, kdy ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že na Ukrajině zemřelo 5937 ruských vojáků. Toto číslo ale zpochybnily portál Mediazona a ruská redakce BBC, které vytvářejí svoji vlastní bilanci pomocí informací o zemřelých ve veřejně dostupných zdrojích. K datu, kdy Šojgu oznamoval cifru 5937 zabitých vojáků, věděly Mediazona a BBC o vyšším počtu mrtvých. Do 7. října pak bylo podle této dvojice nezávislých médií potvrzeno úmrtí nejméně 7184 ruských vojáků bojujících na Ukrajině.

Odhad ruského investigativního portálu Važnyje istorii je blízký tomu, s nímž přišel na začátku září britský ministr obrany Ben Wallace, podle něhož bylo na Ukrajině zabito přes 25.000 ruských vojáků. Celkové ztráty ruské armády Wallace odhadl na více než 80.000 lidí. Americké ministerstvo obrany v srpnu odhadlo, že na Ukrajině zemřelo nebo bylo raněno od 70.000 do 80.000 ruských vojáků. Velení ukrajinské armády udává, že Rusko na Ukrajině k dnešnímu dni přišlo o 63.380 vojáků.