V rozporu s mezinárodním humanitárním právem, zákony a zvyklostmi války nepřítel dál zasahuje kritickou infrastrukturu a civilní domy, píše ukrajinský generální štáb. Pod palbou se podle něj ocitlo přes 25 obcí - například Burštyn v Ivano-Frankivské oblasti na západě země. Podle středečního prohlášení šéfky tamní oblastní správy Svitlany Onyščukové ruská raketa zasáhla v Burštynu velkou tepelnou elektrárnu.

Kromě toho byly v uplynulém dni hlášeny ruské vzdušné údery ve Vinnycké, Dněpropetrovské, Záporožské, Chersonské a Doněcké oblasti. "Ruští okupanti použili řízené střely s plochou dráhou letu, letecké a protiletadlové řízené střely a také více než deset dronů Šáhed-136 íránské výroby," píše ukrajinský generální štáb a dodává, že polovinu bezpilotních letounů vyslaly invazní síly z běloruského území.

Ruské síly se podle ukrajinských vojáků snaží udržet obsazené oblasti, omezit akce ukrajinské armády a pokouší se o útoky v oblastech Bachmutu a Avdijivky v Doněcké oblasti. Ukrajinské síly za poslední den odrazily nepřátelské útoky u Bilohorivky v Luhanské oblasti a také u Bachmutu, Krasnohorivky, Opytne nebo například Marjinky v Doněcké oblasti, poznamenalo velení ukrajinských ozbrojených sil.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné bezprostředně nezávisle ověřit.