Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko s USA dál jedná o výměně vězněné sportovkyně Grinerové, uvedla Moskva

Rusko, ilustrační fotografie.
Rusko, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Moskva a Washington pokračují v neveřejných diplomatických jednáních o výměně vězňů, jejíž součástí je i americká basketbalistka Brittney Grinerová. Podle agentury TASS to dnes řekl zástupce ředitele tiskového oddělení ruského ministerstva zahraničí Ivan Něčajev. Ten Washington vyzval, aby téma výměny nerozdmýchával v médiích.

Basketbalová hvězda Grinerová byla začátkem měsíce v Rusku odsouzena k devítiletému trestu vězení za držení drog.

"Pokračuje tichá diplomacie, která by měla přinést plody, pokud se jí bude Washington důsledně držet místo toho, aby se uchyloval k propagandě vytvářením humbuku v médiích," sdělil dnes Něčajev. O výměně se podle Něčajeva diskutuje pomocí kanálů, které určili prezidenti obou zemí, a není potřeba zveřejňovat podrobnosti tohoto "citlivého" tématu.

Washington nabídl Moskvě, že 31letou basketbalistku Grinerovou a bývalého příslušníka námořní pěchoty Paula Whelana vymění za vězněného ruského obchodníka se zbraněmi Viktora Buta, který si odpykává trest v USA. O výměně dříve jednal šéf americké diplomacie Antony Blinken se svým ruským kolegou Sergejem Lavrovem.

Témata:  Rusko USA Brittney Griner

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy