Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko tvrdí, že obsadilo další obec v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Rusko v neděli oznámilo, že obsadilo další obec v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny, uvedl to server BBC.

Podle ruského ministerstva obrany "ruští vojáci osvobodili obec Čigari" v Doněcké oblasti. V sobotu ministerstvo také uvedlo, že jejich síly dobyly obec Sokil v téže oblasti. Ukrajina potvrdila, že nejintenzivnější boje na celé frontě se momentálně odehrávají právě v Doněcké oblasti.

Od začátku roku Rusko dosáhlo na bojišti několika úspěchů, které začaly v únoru obsazením města Avdijivka. Postup ruské armády se však zpomalil a konflikt na východní frontě se zdá být zablokovaný, protože ani jedna strana nedosáhla rozhodujícího průlomu. Obě strany však tvrdí, že způsobují nepříteli značné ztráty, jak uvádí AFP.

V roce 2022 Moskva po kontroverzních referendech anektovala Doněckou, Luhanskou, Záporožskou a Chersonskou oblast na jihu a východě Ukrajiny. Ruský prezident Vladimir Putin v pátek zopakoval svůj požadavek, aby se Ukrajina úplně stáhla z těchto čtyř oblastí, pokud chce ukončení války.

Ukrajina uvedla, že nejintenzivnější boje na celé frontě v současnosti probíhají právě v Doněcké oblasti, odkud se ruští vojáci snaží vytlačit ukrajinské síly.

Moskva v roce 2022 po sporných referendech anektovala Doněckou, Luhanskou, Záporožskou a Chersonskou oblast na jihu a východě Ukrajiny. Ruský prezident Vladimir Putin přitom v pátek zopakoval svůj požadavek, aby se Ukrajina úplně stáhla z těchto čtyř oblastí, chce-li konec války.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 14:25

Rusko zavede progresivní daň. Putin potřebuje další peníze i pro armádu

Rusko od ledna 2025 ve snaze zvýšit příjmy státního rozpočtu, který vyčerpává především probíhající válka na Ukrajině, zavádí progresivní daň z příjmu fyzických osob. Příslušný zákon v pátek podepsal prezident Vladimir Putin, informovala agentura TASS. V přepočtu má do ruské státní kasy připlout téměř dalších 30 miliard dolarů, napsal web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy