Podle serveru stáhli Rusové na tento úsek fronty zhruba pět praporových uskupení, přičemž v každém z nich obvykle působí až 800 vojáků. Nejprudší boje se v posledních dnech odehrávají u obce Pavlivka poblíž Vuhledaru v Doněcké oblasti. Ukrajinský generální štáb ve své dnešní ranní svodce uvedl, že Pavlivka je jedním z deseti míst na Donbasu, kde ukrajinská armáda během posledního dne odrazila ruské útoky. Dříve armáda označila situaci na tomto úseku bojiště za velmi obtížnou.

Ruští váleční blogeři uvádějí, že 155. brigáda námořní pěchoty Tichomořské flotily v posledních dnech utrpěla u Pavlivky obrovské ztráty. Stěžovali si také na ruskou generalitu, která špatně připravené útoky zahájené koncem října nařídila. Během čtyř dnů podle nich zemřelo, bylo zraněno či zmizelo 300 vojáků této jednotky. Závažnost informací, které však nebylo možné nezávisle ověřit, přiměla ministerstvo obrany v Moskvě k prohlášení, že dotyčná jednotka velké ztráty na Ukrajině nezaznamenává.

Bývalý mluvčí ukrajinské armády a vojenský odborník Vladyslav Selezňov serveru RBK-Ukrajina řekl, že Rusové se ofenzivou snaží zajistit železniční uzel v okupovaném městě Volnovacha, který je v dosahu ukrajinského dělostřelectva a přeprava vojenského materiálu je tudy krajně riziková. "Rusové nikdy nebyli schopni obnovit plnohodnotné zásobování svého jižního uskupení přes Krymský most. Nyní zde fungují pouze dva pruhy pro osobní automobilovou dopravu a jeden pruh pro železniční dopravu," uvedl Selezňov.