Šéf oblastní správy Oleksandr Staruch uvedl, že v důsledku zásahu dvěma ruskými raketami vypukl požár v zemědělském podniku na předměstí Záporoží. Pravděpodobně se jednalo o rakety S-300, které jsou původně určeny k protivzdušné obraně, ruská armáda je ale používá i proti pozemním cílům. Lidé podle něj při tomto útoku zraněni nebyli.

Server RBK-Ukrajina s odkazem na místní obyvatele uvedl, že v Záporoží byla dnes ráno slyšet řada výbuchů. Městem zněly sirény. Úřady nové ruské údery na město zatím nepotvrdily.

Ruské útoky ohlásil také Krivyj Rih v Dněpropetrovské oblasti. Na jeho předměstí zasáhly dvě rakety železniční infrastrukturu, uvedl podle agentury Unian šéf místní vojenské správy Jevhen Sytnyčenko. Nikdo nebyl zraněn, útok ale podle něj způsobil velké hmotné škody a dočasně vyřadil z provozu železniční trať v obci Lozuvatka.

Podle šéfa Dněpropetrovské oblasti Valentyna Rezničenka v noci na dnešek ruské síly ostřelovaly raketomety a dělostřelectvem Nikopolský okres, který leží na pravém břehu řeky Dněpr naproti okupované Záporožské jaderné elektrárně. V celkem pěti útocích, které si podle dosavadních informací nevyžádaly oběti na životech, byly podle něj zasaženy obce Marhanec a Červonohryhorivka. Letecký poplach trval prakticky celou noc.

Ruské síly, které se před více než dvě týdny stáhly z Chersonu na levý břeh Dněpru, osvobozené město a přilehlé okolí za poslední den ostřelovaly 54krát, uvedl šéf oblastní vojenské správy Jaroslav Januševyč. Podle něj při tom zemřel jeden člověk a další dva, včetně dítěte, byli zraněni. Cherson je podle místních představitelů pod téměř nepřetržitou ruskou palbou od chvíle, co jej osvobodila ukrajinská armáda.