Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko v noci zaútočilo na Ukrajinu pomocí raketových útoků a bezpilotních dronů

Ruská armáda, ilustrační foto
Ruská armáda, ilustrační foto
Foto: mil.ru

Rusko znovu zaútočilo na Ukrajinu pomocí raketových útoků a bezpilotních dronů. Podle serveru Ukrajinska pravda se soustředilo na útoky na východě a jihu Ukrajiny.

"Nepřátelské drony zaútočily na regionální centrum," gubernátor Záporožské oblasti Jurij Malaško uvedl v sobotu pozdě večer na sociální síti Telegram s tím, že byl zasažen objekt infrastruktury.

Úřady také informovaly o raketových útocích ve středoukrajinském regionu Poltava, kde byl zasažen průmyslový objekt ve městě Kremenčuk, a následně vypukl požár, oznámil guvernér Poltavské oblasti Filip Pronin. Později sdělil, že incident nezpůsobil žádné oběti.

K obnovení útoků došlo také v Charkovské oblasti na východě Ukrajiny, ale podrobnosti o rozsahu škod nejsou k dispozici.

"Nepřítel odpálil osm útočných UAV Shahed-136/131 z jihovýchodu (město Primorsko-Achtarsk), dvě rakety Iskander-M na Poltavskou oblast z ruské Voroněžské oblasti a tři rakety protivzdušné obrany S-300 na Část Doněcké oblasti kontrolované ukrajinskou vládou z dočasně okupovaného území oblasti v noci z 27. na 28. ledna 2024," uvedlo ukrajinské letectvo.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

12. listopadu 2025 18:09

Felix Slováček a tajemství nejkrásnějšího dárku od dcery Aničky

Sedm měsíců uplynulo v listopadu od úmrtí Anny Slováčkové. Rodina se s jejím odchodem asi nikdy nevyrovná, což se ukázalo i před televizními kamerami. Na milovanou dceru v novém pořadu vzpomíná její neméně slavný tatínek. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.