Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko za den zaznamenalo 1015 úmrtí s covidem, nejvíc od začátku pandemie

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Rusko v pondělí zaznamenalo 1015 úmrtí spojených s nemocí covid-19, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku pandemie. Vysoký je nadále i počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, který covid vyvolává - v pondělí jich přibylo 33.740. Informovala o tom dnes ruská média s odvoláním na vládní krizový štáb.

Denní přírůstky nakažených a úmrtí spojených s touto infekcích jsou v Rusku již několik týdnů vysoké a stále stoupají. Pondělní smutný rekord podruhé překročil hranici 1000 zemřelých za den, předchozí nejvyšší údaj úřady zaznamenaly minulý týden v pátek, o víkendu přibylo 997 a 998 úmrtí.

Za celou pandemii vládní štáb registruje 225.325 mrtvých, ruský statistický úřad Rosstat ale udává přes kolem 420.000 obětí.

Pondělní počet nově potvrzených případů infekce jen o málo zaostává za nedělním množstvím 34.325 nakažených, což je v zemi se 146 miliony obyvatel dosud nejvyšší údaj od začátku pandemie. Byl to přitom rekordní údaj čtvrtý den v řadě za sebou. Celkově se v Rusku koronavirem infikovalo přes osm milionů lidí.

Témata:  Rusko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

20. května 2026 13:13

Církvi se má lebka svaté Zdislavy vrátit příští týden. Promluví restaurátoři

Lebka svaté Zdislavy se má do rukou církve vrátit v příštím týdnu, informovala policie. Pro tuto chvíli pokračují práce restaurátorů, kteří mají v okamžiku předání promluvit o své činnosti v ostře sledovaném případu, jehož vyšetřování nadále pokračuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy