Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusko zaznamenalo druhý den v řadě přes 50.000 nakažených koronavirem

Rusko, ilustrační fotografie.
Rusko, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V Rusku druhým dnem přibylo více než 50.000 nakažených koronavirem. S odvoláním na údaje vládního krizového štábu o tom dnes informovala agentura Reuters. Na nemoc covid-19 pak za uplynulý den zemřelo 92 lidí.

Za uplynulý den se v celém Rusku potvrdilo 51.699 případů onemocnění covid-19, což je nejvíce za jediný den od 9. března. V pátek počet infikovaných v zemi poprvé po téměř šesti měsících překročil hranici 50.000. Odborníci registrovali nárůst počtu nakažených také v červenci a srpnu, kdy se Rusku ve větším počtu objevily nakažlivější subvarianty omikronu.

Podle statistik o nadměrné úmrtnosti patří Rusko k zemím nejvíce zasaženým pandemií covidu-19. Vakcíny se tam zavádějí pomalu a vláda se zdráhá zavést omezení nad rámec krátké uzávěry v roce 2020, poznamenal Reuters.

Témata:  Rusko koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

3. dubna 2026 14:52

Kriminalisté vyrazili do vězení. Násilný čin vyšetřují jako pokus o vraždu

Policie se od středy zabývá násilným činem v jedné z českých věznic. V Kynšperku nad Ohří došlo k napadení mezi dvojicí trestanců. Zatímco jeden z nich skončil s vážným zraněním v nemocnici, druhý je podezřelý z pokusu o vraždu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy