reklama

Žuravljov adresoval výhrůžky německému novináři, když v pořadu Šedesát minut televize Rossija 1 reagoval na materiál německého deníku. "Chci tomu náckovi říct, a je mi to šumák, že přijedeme a všechny je zabijeme!" rozohnil se poslanec. Na moderátora, který řekl, že "není potřeba nikoho zabíjet", poslanec reagoval:"Pojedu tam, a jestli ho tam uvidím, tak...!"

Žuravljovova parlamentní frakce Liberálně demokratické strany Ruska (LDPR) uvedla, že poslancovo emotivní vystoupení odráží jeho názor, který ale vedení strany nesdílí. Frakce podtrhla, že "vyhrožování smrtí" zcela jistě není její "metoda". Zároveň ubezpečila, že na svém zářijovém zasedání Žuravljovovy výroky posoudí. Také moderátor pořadu televize Rossija 1 prohlásil, že poslancovy výroky byly přes čáru.

Sám poslanec ale sdělil, že svá slova za nekorektní nepovažuje. "Novinář (Stritzel) mluví nadšeně o tom, jak tam dodávají nacistické houfnice... Přijedeme a všechny vás zabijeme. To není vyhrožování, ale životní realita," uvedl Žuravljov v komentáři pro internetové médium Podjom.