Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský útok rozpoutal ve městě Poltava masakr. 40 mrtvých a 180 zraněných

Volodymyr Zelenskyj
Volodymyr Zelenskyj
Foto: president.gov.ua

Nejméně 41 lidí zahynulo a více než 180 dalších bylo zraněno při ruském raketovém útoku na město Poltava ve střední Ukrajině. Informoval o tom ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zelenskyj ve videoprohlášení na sociálních sítích uvedl, že město zasáhly dvě balistické střely, které dopadly na areál vojenského vzdělávacího institutu a přilehlou nemocnici.

"Zasáhli vzdělávací ústav a sousední nemocnici, částečně zničili jednu z budov telekomunikačního institutu. Mnozí byli zachráněni. Více než 180 lidí bylo zraněno, ale bohužel máme mnoho obětí," uvedl.

"Momentálně je potvrzeno 41 mrtvých. Upřímnou soustrast všem rodinám a přátelům," napsal Zelenskyj na Facebooku.

Ukrajinské ministerstvo obrany uvedlo, že nepřítel použil dvě balistické střely, napsal server Ukrajinska pravda.

Časový interval mezi náletovou sirénou a dopadem těchto smrtících střel byl tak krátký, že lidé byli zasaženi při evakuaci do protileteckého krytu. 

Témata:  válka na Ukrajině Volodymyr Zelenskyj

Související

Aktuálně se děje

7. května 2026 10:35

Lucie Křížková šla s pravdou ven. Přiznala bolavá místa v hlavě

Dříve to někdo mohl vnímat jako tabu, ale ženy stále častěji nemají problém přiznat těhotenství, která neměla šťastný konec. I když to není jednoduché, udělala to i Lucie Křížková. Modelka a moderátorka přiznala, že se jí to stalo hned dvakrát. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy