Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rusové zasáhli porodnici v Chersonu, tvrdí ukrajinská média

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Ruské jednotky při dnešním ostřelování Chersonu na jihu Ukrajiny, který minulý měsíc osvobodila ukrajinská armáda, opět zasáhly porodnici.

Uvedl to server RBK-Ukrajina s odvoláním na zástupce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Kyryla Tymošenka. Ten na sociální síti zveřejnil snímky poškozené budovy, ve které ale podle něj nadále přicházejí na svět děti.

"Rusové ostřelovali porodnické oddělení nemocnice. Ostřelovali místo, kde se dnes narodily dvě děti," napsal Tymošenko. Ještě před útokem lékaři stihli dokončit porod dítěte císařským řezem. V nemocnici je nyní pět žen po porodu. "Jako zázrakem nikdo nebyl zraněn," dodal.

Cherson, který byl jediným oblastním centrem, které Rusové dokázali dobýt za téměř deset měsíců války proti Ukrajině, je pod palbou prakticky denně od svého osvobození v rámci ukrajinské protiofenzívy. Ta osvobodila přibližně polovinu z území, které Rusové dobyli od vpádu z 24. února.

Témata:  válka na Ukrajině Ruská armáda

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 22:40

MS v hokeji: Slovinsko - Česko 3:2. Národní tým nečekaně prohrál

Český hokejový národní tým má na programu v sobotu druhý zápas na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Poté, co zvládli v pátek svůj úvodní duel proti Dánům, nad kterými vyhráli bez potíží 4:1, se svěřenci kouče Radima Rulíka nyní střetnou se Slovinskem. I v tomto zápase jsou Češi favority. Oproti duelu s Dány se proti Slovincům v české brance představí Dominik Pavlát a v sestavě se poprvé objeví obránce Jan Mandát. Bude mít stejně jasný průběh duel se Slovinskem, jako ten s Dánskem? Sledujte online reportáž zápasu se startem od 20:20 třetinu po třetině na serveru Eurozpravy.cz.

Zdroj: David Holub

Další zprávy