Ukrajinská armáda podle Kyjeva od začátku ruské invaze zabila už čtyři ruské generály, přičemž ruská strana potvrdila smrt jen prvního z nich. Byl jím generálmajor Andrej Suchoveckij, zástupce velitele 41. armády. Suchoveckij byl zabit 28. února po zásahu odstřelovačem, informoval server Independent s odvoláním na armádní zdroj.

Ruská strana dosud nepotvrdila zabití generálmajora Vitalije Gerasimova z 8. března, veterána ze Sýrie a Čečenska, generálmajora Andreje Kolesnikova z 11. března a generálmajora Olega Miťajeva z 15. března. Miťajev podle poradce ukrajinského ministerstva vnitra Antona Heraščenka padl v úterý při útoku na Mariupol.

Ruské ministerstvo obrany o svých padlých na Ukrajině informovalo pouze v jediném případě, a to 2. března, kdy hlásilo 498 obětí.

Konec války je v nedohlednu, Rusko Ukrajinu ničí záměrně, tvrdí analýza

Podle analýzy televize CNN se ruská ofenzíva dopustila příliš velkého množství útoků a bombardování, aby se mohlo jednat o cokoliv jiného než o snahu podrobit si Ukrajince. Politický reportér Bílého domu Stephen Collinson se obává, že ruská strategie, která má za cíl způsobit lidem na Ukrajině maximální bolest a zkázu, prohloubí rozkol mezi zeměmi a ztíží možnost nalézt řešení vedoucí k ukončení války.

Ačkoliv se dlouze diskutovalo o možných obrysech příměří nebo dohod o ukončení bojů, ze strany Ruska jsou podmíněny například závazkem, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Rusko by také mohlo požadovat určitou formu neutrality a demilitarizace. Její touhu po vstupu do Evropské unie by ale Putin přijal jen velmi těžko.

Podle analýzy na Ukrajině dochází k humanitární katastrofě, Západ ale bude s Putinem jen těžko hledat nějakou společnou řeč. Válka se totiž pro Rusko nevyvíjí dobře a je Rusko "strategickou a ekonomickou katastrofou." Sankce udělaly z Ruska během několika diplomatického, finančního a kulturního vyvrhela. 

"Přesto se Putin rozhodl konflikt eskalovat a stát se nehumánnějším. Ukrajinská města jsou v obležení, v některých dochází potraviny a voda, nic ale nenasvědčuje tomu, že by ruský prezident měl nějaké výčitky ohledně kruté lidské daně, kterou si jeho činy vybírají. Historie naznačuje, že pokud bude ke zničení Ukrajiny zapotřebí drsné a dlouhé tažení pomocí zbraní, jako je dělostřelectvo a rakety, je ochoten svůj záměr dotáhnout do konce. Nic také nenasvědčuje tomu, že sankce, které fakticky odřízly Rusko od světa, oslabují jeho vnitropolitickou pozici v kremelském systému, kterému dlouho dominoval," dodal reportér.