Moderátorka televizní stanice CNN Paula Reidová se Kasparova zeptala, zda v Moskvě může narůstat nespokojenost s Putinovým vedením v době, kdy stoupají vojenské ztráty na Ukrajině a sílí protiruské sankce. Kasparov odpověděl, že postupem času nespokojenost obyvatel s Kremlem pravděpodobně zesílí, a načrtl sled kroků, které by mohly vést k Putinovu pádu.

"Nejdříve musí ruská veřejnost a ruské elity pochopit, že válka je prohraná," řekl Kasparov. "Špatné zprávy přicházející z Ukrajiny pobídnou více lidí, aby se postavili proti režimu, protože se budou zhoršovat ekonomické podmínky."

"Takže vojenská porážka na Ukrajině, společensko-ekonomická revolta, a máte správné podmínky pro palácový převrat," dodal Kasparov. "Protože mnoho členů Putinova vnitřního kruhu bude hledat obětního beránka - a je to vždycky diktátor, kdo by měl nést vinu za všechna selhání."

Pro Putina podle Kasparova neúspěch ve válce na Ukrajině nepřipadá v úvahu. Přičítá to Putinově snaze šířit kolem sebe sílu a "auru neporazitelnosti" právě proto, aby se nestal terčem svých "rozčarovaných nohsledů" a "rozzuřeného davu" ruských občanů.

"Pro doživotního diktátora je prohra ve válce zničující," řekl Kasparov. "Je to otázka politického přežití a v mnoha případech i fyzického přežití. Proto musí předstírat, že válku vyhrává."

Kasparov v roce 2005 ukončil šachovou kariéru a stal se jedním z nejvýraznějších představitelů protiputinovské opozice. Hnutí Sjednocená občanská fronta ho nominovalo jako kandidáta pro prezidentské volby v roce 2008. Kasparov, který nyní žije v New Yorku, však nakonec oznámil, že kandidaturu nestihl podat kvůli vládním obstrukcím znemožňujícím uspořádat nezbytný formální nominační kongres.

V listopadu 2014 Kasparov přirovnal Putinovu "diktaturu jednoho muže" k vládě Adolfa Hitlera. Na začátku března vyzval světové velmoci, aby kvůli invazi na Ukrajinu uvrhly Rusko "zpět do doby kamenné".