Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Salvini vyhlásil válku nutelle. Ještě nedávno se po ní olizoval

Vlajka Itálie
Vlajka Itálie
Foto: Pixabay

Italský krajně pravicový politik a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini na setkání s voliči prohlásil, že už nejí nutellu. Ačkoli ji vyrábí italská firma Ferrero, pro Salviniho tato pomazánka není dost italská. Dodal, že teď jí sardinky.

Agentura DPA připomněla, že proti politice Salviniho a jeho strany Liga se v minulých týdnech konaly protesty v mnoha městech a toto hnutí si říká Sardinky.

Na shromáždění ve čtvrtek večer v Ravenně Salvini řekl, že zjistil, že se při výrobě nutelly používají turecké lískové oříšky. "Raději pomohu podnikům, které využívají italské produkty. Dávám přednost italské stravě a chci pomoci italským zemědělcům," řekl Metteo Salvini, který stojí v čele krajně pravicové strany Liga. "Teď jím chleba, salám a sardinky a cítím se lépe," dodal.

Podle DPA se Salvini chce do politiky vrátit a ve čtvrtek byl v Ravenně kvůli kampani před regionálním volbami, které se budou v lednu konat v regionu Emilia Romagna, kde Ravenna leží. Historicky je kraj baštou levice, avšak v současných průzkumech tam vede Liga. Právě zde, na severu Itálie, vzniklo hnutí Sardinky.

List Corriere della Sera k Salviniho jídelníčku připomenul, že ještě loni Salvini pro nutellu horoval. Ve vánočním čase na facebook umístil svou fotografii, na níž se zakusoval do krajíce namazaného touto pomazánkou a opatřil to komentářem: "Můj den sv. Štěpána začíná chlebem s nutellou. A váš?"

Témata:  Nutella Itálie Matteo Salvini hnutí Sardinky

Aktuálně se děje

11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy