reklama

Agentura DPA připomněla, že proti politice Salviniho a jeho strany Liga se v minulých týdnech konaly protesty v mnoha městech a toto hnutí si říká Sardinky.

Na shromáždění ve čtvrtek večer v Ravenně Salvini řekl, že zjistil, že se při výrobě nutelly používají turecké lískové oříšky. "Raději pomohu podnikům, které využívají italské produkty. Dávám přednost italské stravě a chci pomoci italským zemědělcům," řekl Metteo Salvini, který stojí v čele krajně pravicové strany Liga. "Teď jím chleba, salám a sardinky a cítím se lépe," dodal.

Podle DPA se Salvini chce do politiky vrátit a ve čtvrtek byl v Ravenně kvůli kampani před regionálním volbami, které se budou v lednu konat v regionu Emilia Romagna, kde Ravenna leží. Historicky je kraj baštou levice, avšak v současných průzkumech tam vede Liga. Právě zde, na severu Itálie, vzniklo hnutí Sardinky.

List Corriere della Sera k Salviniho jídelníčku připomenul, že ještě loni Salvini pro nutellu horoval. Ve vánočním čase na facebook umístil svou fotografii, na níž se zakusoval do krajíce namazaného touto pomazánkou a opatřil to komentářem: "Můj den sv. Štěpána začíná chlebem s nutellou. A váš?"

reklama