Radakin také řekl, že ruské pozemní síly přišly o třetinu své bojeschopnosti a že zničeno bylo na 1700 ruských tanků a skoro 4000 ozbrojených bojových vozidel.

Ruskojazyčná verze BBC připomíná, že ruské ministerstvo obrany o lidských ztrátách naposledy informovalo 25. března, tedy měsíc po začátku invaze, kdy uvedlo, že zemřelo 1351 jeho vojáků. Začátkem července se BBC na základě informací z veřejně dostupných zdrojů podařilo potvrdit informace o 4515 ruských vojácích a důstojnících, kteří padli na Ukrajině. Náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová tento týden řekla, že Kyjev až do konce válečného stavu nebude informace o obětech zveřejňovat, protože "přítel je nemá znát".

Šéf britské armády Radakin jako "zbožné přání" odmítl spekulace o tom, že ruský prezident Vladimir Putin je ve špatném zdravotním stavu nebo že by na něj mohl být spáchán atentát. "Jako vojenští profesionálové vidíme poměrně stabilní režim v Rusku," řekl. "Prezident Putin zvládl potlačit jakoukoliv opozici, vidíme aparát, který je mu oddaný, a nikdo v ruském vedení nemá motivaci se Putinovi postavit," uvedl také.

Radakin upozornil, že i přes oslabení bojeschopnosti Rusko představuje největší hrozbu, které Británie čelí. Upřesnil, že Rusko je jadernou mocností, má kapacity pro podnikání kybernetických útoků a může také podle něho ohrozit podvodní kabely pro přenos informací kolem světa.