Sedmašedesátiletý Maganov, který byl viceprezidentem Lukoilu, byl na ošetření v šestém patře moskevské nemocnice. Na internetu se objevily spekulace, že spáchal sebevraždu, tyto informace zatím nikdo nepotvrdil.

Podle médií jde již o sedmé podezřelé úmrtí vysoce postaveného ruského manažera jen v letošním roce. Lukoil je druhým největším těžařem ropy v Rusku po státní společnosti Rosněfť. Společnost Lukoil již na začátku března vyzvala k rychlému ukončení války na Ukrajině a stala se tak prvním velkým ruským podnikem, který se proti ruské invazi na Ukrajinu postavil.

Jak je možné, že Maganov z okna vypadl, není jasné. Na místě bylo zahájeno vyšetřování. "Dnes ráno Maganov vypadl z okna nemocnice. Zemřel na následky zranění," citovala svůj zdroj agentura Interfax. O úmrtí Maganova informoval i ruský kanál Mash, který působí na síti Telegram. Ten přímo napsal: "Ravil Maganov skočil ze šestého patra Ústřední klinické nemocnice na Ulici maršála Timošenka".

Maganov byl jedním z nejdéle působících členů vedení ropného koncernu založeného v listopadu 1991. Podle Lukoilu to byl právě on, kdo kdysi přišel s návrhem, jak se společnost bude jmenovat.

Za podezřelých okolností zemřeli v posledních měsících i další vysoce postavení ruští manažeři. Tělo bývalého viceprezidenta plynárenské společnosti Novatek Sergeje Protoseni bylo nalezeno v dubnu v zahradě vily ve španělském Lloret d Mar, kde trávil velikonoční svátky. Milionář se podle všeho oběsil, v domě byla nalezena i mrtvá těla jeho manželky a dcery, obě s bodnými ranami.

Bývalý viceprezident Gazprombanky Vladislav Avajev byl rovněž v dubnu nalezen mrtvý ve svém moskevském bytě. Údajně nejprve zabil svou manželku a dceru a následně spáchal sebevraždu.

V květnu pak zemřel další bývalý vysoce postavený manažer Lukoilu, Alexander Subbotin. Podle informací, které se objevily v médiích, zemřel na selhání srdce poté, co navštívil šamana, který mu měl poskytnout alternativní léčbu.