Japonský ministr obrany Josukazu Hamada uvedl, že KLDR dnes odpálila dvě balistické střely krátkého doletu. Obě dosáhly výšky 50 kilometrů a měly dolet 300 kilometrů. Hamada uvedl, že opakované severokorejské raketové testy jsou nepřijatelné a nemohou být tolerovány.

Jižní Korea tento týden u svých břehů pořádá námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou. V pátek se k nim připojí japonské námořnictvo.

Harrisová přicestovala do Jižní Koreje, aby demonstrovala sílu spojenectví mezi Washingtonem a Soulem. Viceprezidentka USA společně s jihokorejským prezidentem Jun Sok-jolem odsoudila KLDR za sérii raketových testů a "provokativní jadernou rétoriku".

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo jen příměří, nikoli mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i ve středu a o víkendu, kdy odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN. Představitelé v Soulu a Washingtonu varovali, že Pchjongjang připravuje rovněž novou jadernou zkoušku. Ta by se podle jihokorejské rozvědky mohla uskutečnit příští měsíc, po sjezdu Komunistické strany Číny, která je nejdůležitějším spojencem KLDR.