Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Severní Korea po třech letech umožní svým občanům v zahraničí návrat do vlasti

Severní Korea, ilustrační foto
Severní Korea, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Severní Korea se po třech letech rozhodla umožnit svým občanům v zahraničí návrat do vlasti. Země uzavřela své hranice na začátku roku 2020 jako reakci na hrozbu šíření koronaviru. Podle serveru CNN toto rozhodnutí neovlivní cizince. Lidé, kteří se vrátí do Severní Koreje, budou povinni absolvovat týdenní karanténu v určeném zařízení.

Severokorejské úřady se rozhodly zmírnit zákaz kvůli zlepšení mezinárodní epidemiologické situace. Odhaduje, že změna bude mít dopad na několik desítek tisíc Severokorejců, kteří pracují v zahraničí, zejména v Číně a Rusku.

V rámci změn v opatřeních začaly severokorejské státní aerolinky Air Koryo tento týden provozovat lety z Pekingu a Vladivostoku. Ty se však nepromítnou mezi zahraniční návštěvníkůy kteří mají cesty do Severní Koreje zakázány, až na několik výjimek.

Koncem července ale naznačovala možnost uvolnění uzávěry hranic účast ruské a čínské delegace na oslavách 70. výročí korejské války. Tyto dvě skupiny byly prvními známými zahraničními subjekty, které byly vpuštěny do země poté, co byly hranice v roce 2020 uzavřeny.

Severní Korea zesílila svou již existující mezinárodní izolaci kvůli pandemii covidu-19. Strachovala se, že by se nákaza mohla šířit a ohrozit tamní zdravotní systém.

Témata:  Severní Korea

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:38

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí

Maďarské předsednictví v Radě Evropské unie se bortí. Členské státy zčásti bojkotují akce, které Budapešť pořádá. Summit ministrů zahraničních věcí a obrany byl z maďarské metropole přesunut do Bruselu. Neformálního setkání šéfů resortů spravedlnosti a vnitra se účastnili nižší úředníci. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy