Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Severní Korea podle Bílého domu dodává Rusku dělostřelecké granáty

Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Ruská armáda, ilustrační fotografie.
Foto: mil.ru

Spojené státy mají informace naznačující, že Severní Korea tajně Rusku dodává značné množství dělostřeleckých granátů, aby mu pomohla ve válce na Ukrajině. Podle agentury Reuters to dnes řekl bezpečnostní mluvčí Bílého domu John Kirby. Podle agentury prohlásil, že KLDR se dodávky zbraní Rusku snaží utajit tím, že je posílá přes severní Afriku a Blízký východ.

Přesný objem dodávaných prostředků Kirby na virtuálním brífinku nesdělil, ale poznamenal, že jde o značné množství. Spojené státy podle něj nyní sledují, zda Rusko dodávky přijme.

Americká rozvědka začátkem září oznámila, že se Rusko podle jejích zjištění snaží koupit od KLDR rakety a dělostřelecké granáty pro válku na Ukrajině. Severokorejská tisková agentura KCNA to koncem září s odvoláním na nejmenovaného představitele severokorejského ministerstva obrany popřela, přičemž uvedla, že Severní Korea neprodala Rusku zbraně a nemá to v plánu ani v budoucnu.

KLDR patří k několika zemím, které oficiálně uznaly dvě Ruskem vytvořené separatistické republiky na východě Ukrajiny. Kyjev v reakci na to s Pchjongjangem přerušil diplomatické styky.

Témata:  Severní Korea Ruská armáda

Aktuálně se děje

24. dubna 2024 11:40

Počasí: Meteorologové nadále varují před nočním mrazem v Česku

Každým dnem se blíží očekávané oteplení, ale před námi jsou ještě alespoň dvě mrazivé noci. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středeční výstraze upozornil, že v noci na čtvrtek a na pátek klesnou teploty pod nulu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy