Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Severokorejci opět testovali zbraně. Napětí na poloostrově stoupá

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Daily Telegraph

Severokorejský režim pokračuje v testování svých zbraní. Podle státních médií proběhly testy "supervelké" hlavice pro strategickou řízenou střelu a také nového typu protiletadlové střely. KLDR už v dubnu otestovala nadzvukovou raketu se středním až dlouhým doletem za přítomnosti vůdce Kim Čong-una. 

"KLDR provedla silový test supervelké hlavice navržené pro strategickou řízenou střelu 'Hwasal-1 Ra-3'," uvedla severokorejská státní tisková agentura KCNA.

Zkušební start protiletadlové rakety nového typu Pyoljji-1-2 proběhl v pátek odpoledne ve Žlutém moři. KCNA informovala, že bylo dosaženo cíle, aniž by specifikovala, co tím cílem bylo. Testy podle Pchjongjangu neměly nic společného s okolní situací. 

V posledních měsících panuje napětí mezi oběma státy na Korejském poloostrově. Kim Čong-un v lednu pohrozil Soulu válkou, pokud dojde k narušení severokorejské hranice. Přestože Pchjongjang je od svého druhého jaderného testu v roce 2009 pod řadou mezinárodních sankcí, rozvoj jeho jaderných a zbrojních programů vytrvale pokračuje.

Témata:  Severní Korea

Aktuálně se děje

22. května 2024 20:26

Odměna za teror. Netanjahu odsoudil rozhodnutí uznat Palestinu jako stát

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odsoudil ve středu rozhodnutí Irska, Norska a Španělska uznat Palestinu jako stát a uvedl, že jde o odměnu za teror. Uvedla to agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy