reklama

Podle zástupce šéfa prezidentské kanceláře Kyryla Tymošenka je mezi mrtvými v Čaplyne i jedenáctiletý chlapec, jenž zemřel v troskách budovy, a šestileté dítě. To přišlo o život při požáru auta poblíž nádraží, uvedl Tymošenko. Dalších 31 lidí podle něj utrpělo zranění. Ruské rakety podle úřadů ve středu, kdy si země připomínala 31. výročí své nezávislosti, zasáhly železniční stanici a obytnou čtvrť. Agentura Unian dříve napsala, že ruská raketa zasáhla vlak a zapálila čtyři osobní vagony.

Vyšhorodský okres později zasáhly dvě rakety, zbývající exploze byly projevem práce ukrajinského systému protivzdušné obrany, píše server Ukrajinska pravda s odvoláním na gubernátora Kyjevské oblasti Oleksije Kulebu, podle něhož úřady zatím nemají informace o civilních obětech. Kuleba obyvatele oblasti na severu Ukrajiny vyzval, aby neignorovali sirény a odešli do krytů.

Gubernátor Sumské oblasti Dmytro Žyvyckyj uvedl, že ruské síly ve středu útočily na obce Esman, Znob-Novhorodske a Bilopillia. Nebyly hlášeny žádné oběti nebo materiální škody.

Podle serveru Ukrajinska pravda ruské invazní síly zaútočily v noci na dnešek také na čtyři okresy v Dněpropetrovské oblasti. "Noc byla nesmírně těžká, útoky byly neúprosné, jsou zranění," uvedl gubernátor Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko.

Šéf vojenské správy v Kryvém Rihu v Dněpropetrovské oblasti Oleksandr Vilkul rovněž v noci na dnešek na telegramu oznámil, že ruské síly ostřelovaly z raketometů Tornado okres Metalurhijnyj. Vilkul vyzval občany, aby si dávali pozor na nevybuchlou munici. V tomto případě zatím nejsou informace o případných obětech.

Podle agentury Reuters zažily za uplynulý den raketové údery a dělostřelecké ostřelování frontová města jako je Charkov, Mykolajiv, Nikopol nebo Dnipro.