Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Silvestrovská tragédie. Výbuch ve Švýcarsku usmrtil několik lidí

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Novoroční oslavy se v Evropě neobešly bez tragédie. Nejméně několik lidí zemřelo při nočním výbuchu v baru ve švýcarském lyžařském středisku Crans-Montana. Přesný počet obětí zatím není znám. O události informovala britská stanice BBC

K výbuchu v baru Constellation došlo kolem půl druhé v noci místního času, když byly v plném proudu oslavy začátku nového kalendářního roku. Na sociálních sítích se objevily záběry požáru v baru. Zřízena byla speciální telefonní linka pro rodiny obětí. 

Představitelé švýcarské policie již přislíbili zveřejnění dalších informací k tragické události. Zatím například není znám přesný počet obětí. Policie ho nesdělila ani na přímý dotaz BBC. "Zatím to nemůžeme říct. Je jich několik," uvedla pro britskou stanici. 

Crans-Montana je známé švýcarské zimní středisko v srdci tamních Alp, které se nachází přibližně dvě hodiny od hlavního města Bernu. Lyžařům nabízí přes 80 kilometrů sjezdovek. Je také pravidelným dějištěm závodů Světového poháru v alpském lyžování. 

Témata:  výbuch Švýcarsko policie Švýcarsko

Související

Aktuálně se děje

31. prosince 2025 10:09

Policie finišuje s přípravami na novoroční oslavy. Nasadí i muže s dlouhými zbraněmi

Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy