Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Situace v Bavorsku je kritická. Söder kvůli koronaviru pohrozil zákazem vycházení

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Pokud obyvatelé Bavorska nezačnou dobrovolně dodržovat preventivní opatření proti koronaviru, vyhlásí tato německá spolková země zákaz vycházení. Dnes tím Bavorům podle agentury DPA pohrozil zemský premiér Markus Söder.

"Když se mnozí lidé dobrovolně neuskrovní, pak nezbude nic jiného, než jako k jedinému nástroji přikročit k celobavorskému zákazu vycházení," uvedl Söder v dnešním prohlášení zemské vlády.

Söder dle listu Die Welt opětovně zdůraznil, že situace je velmi vážná, zároveň obyvatele ujistil, že Bavorsko nikoho neopustí. "Nenecháme vás v této krizi samotné," uvedl.

Regierungserklärung: Auch jeder einzelne trägt nun Verantwortung, die Gefahr für die Mitmenschen so gering wie möglich zu halten. #corona @Landtag_Bayern

— Markus Söder (@Markus_Soeder) March 19, 2020

Dosavadní opatření jsou podle Södera tvrdá, ale nezbytná, aby se podařilo zastavit šíření nákazy. "Nesmíme připustit druhý Heinsberg," dodal s odkazem na okres Heinsberg v Severním Porýní-Vestfálsku, který se stal hlavním ohniskem nákazy v Německu.

V tomto okrese Institut Roberta Kocha (RKI) eviduje několik stovek nakažených, řada z nich zemřela. V celém Německu se podle statistiky RKI zatím nakazilo 10.999 lidí, 20 zemřelo. Například deník Bild ale na základě vlastních statistik uvádí až 12.214 nakažených lidí, z nichž 34 infekci podlehlo. Jako vyléčené uvádí Bild 105 lidí.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19 Markus Söder

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 22:40

MS v hokeji: Slovinsko - Česko 3:2. Národní tým nečekaně prohrál

Český hokejový národní tým má na programu v sobotu druhý zápas na světovém šampionátu ve Švýcarsku. Poté, co zvládli v pátek svůj úvodní duel proti Dánům, nad kterými vyhráli bez potíží 4:1, se svěřenci kouče Radima Rulíka nyní střetnou se Slovinskem. I v tomto zápase jsou Češi favority. Oproti duelu s Dány se proti Slovincům v české brance představí Dominik Pavlát a v sestavě se poprvé objeví obránce Jan Mandát. Bude mít stejně jasný průběh duel se Slovinskem, jako ten s Dánskem? Sledujte online reportáž zápasu se startem od 20:20 třetinu po třetině na serveru Eurozpravy.cz.

Zdroj: David Holub

Další zprávy