reklama

Portál týdeníku Plus 7 dní s odvoláním na svědkyni incidentu napsal, že dvojice po obsluze restaurace házela peníze, ministrův společník jednoho z Asijců napadl a Sólymos mu pak dal facku. Vykřikoval, že mu umírá matka.

Podle listu Sme se ministr a jeho bratr pohádali s personálem čínské restaurace a poté, co z ní byli vykázáni, ministrův bratr kopl do prosklených dveří a rozbil je. Když na místo dorazila policie, Sólymos podle médií opakoval, že je ministr.

Policie potvrdila, že dvojice zadržených mužů slovně i fyzicky napadla personál restaurace a že jeden z její zaměstnanců byl převezen k ošetření do nemocnice. Způsobenou škodu na poničených dveřích restaurace vyčíslila na asi 1000 eur (zhruba 25.000 korun). Policie zveřejnila pouze iniciály zadržených, které se shodují s iniciálami ministra. Případ vyšetřuje pro podezření z výtržnictví a z poškozování cizí věci.

Sólymos, který je trojkou na kandidátní listině strany Most-Híd do únorových voleb, se k incidentu zatím nevyjádřil. Premiér Peter Pellegrini ministra již vybídl, aby se omluvil.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama