Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Školák zabil svého otce, pak dítě na hřišti. Soud se s ním nemazlil

Věznice, ilustrační fotografie
Věznice, ilustrační fotografie
Foto: Original Communications

Chlapec, který v roce 2016, kdy mu bylo 14 let, zastřelil svého otce a poté na školním hřišti v Townville v Jižní Karolíně i šestiletého školáka, byl dnes odsouzen k nepodmíněnému doživotnímu trestu vězení. Informovala o tom agentura AP.

Soudce Lawton McIntosh dnes řekl, že obžalovaný Jesse Osborne projevil malou lítost nad vraždami.

Sám Osborne základní školu v Townville navštěvoval. Doživotní trest požadovali ředitel školy, učitel, jehož třída byla v osudný den 28. září 2016 na hřišti, rodina zabitého chlapce, vlastní strýc obžalovaného i jeden ze školáků.

Nyní 17letý Osborne byl souzen jako dospělý a po přiznání viny za vraždu mu hrozilo nejméně 30 let vězení.

Střelec nejprve zabil vlastního otce, poté odjel do školy, kde postřelil dvě děti a jednu učitelku. Postřelený chlapec dostal zásah do nohy, který narušil jednu z hlavních tepen. U chlapce kvůli ztrátě krve došlo k závažnému poškození mozku, které vedlo ke smrti dítěte.

Témata:  USA vražda věznice

Aktuálně se děje

21. května 2024 17:22

Tusk obvinil ruské agenty ze založení velkého požáru ve Varšavě

Polský premiér Donald Tusk označil za pravděpodobné, že za nedávným velkým požárem obchodního centra ve Varšavě jsou ruské tajné služby. Polsko má také disponovat informacemi, že Rusko na svém území soustřeďuje migranty, které následně využívá k nátlaku na společné hranici s Polskem. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy