Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská policie dopadla hledaného Čecha, má jít o Pavla Zítka

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Policie v pondělí oznámila, že na Slovensku se podařilo zadržet hledaného osmapadesátiletého muže. Podle dostupných informací jde o dezinformátora Pavla Zítka, který čelí obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy. Policisté jej hledali od dubna. 

"Od slovenských kolegů jsme obdrželi informaci o zadržení osmapadesátiletého hledaného muže, po kterém bylo vyhlášeno pátrání na základě podkladů od Okresního soudu v Chomutově," uvedla Policie ČR na síti X s tím, že více informací v tuto chvíli nelze sdělit. K odvolání pátrání dojde až po definitivním ztotožnění a předání muže do rukou českých úřadů.

Zítko čelí obžalobě za to, že před třemi lety během koronavirové pandemie na sociální síti zveřejnil videa, na nichž například mluvil o údajných negativních zdravotních dopadech očkování proti nemoci covid-19.

Chomutovský okresní soud v případu naposledy odvolal jednání, které mělo proběhnout minulý týden. To samé musel soud udělat už v květnu. V případu proběhlo jen dubnové stání, kdy Zítko nedorazil. Soudkyně sdělila, že odmítl převzít předvolání na soud. 

Policie zadržela Zítka už loni v říjnu kvůli podezření ze zpronevěry, ale krátce po zadržení jej propustila. Ten samý měsíc byl společně s dalšími sedmi lidmi obviněn z výtržnictví kvůli incidentu u soudu s Janou Peterkovou. 

Témata:  policie SR Slovensko Policie ČR

Aktuálně se děje

18. července 2024 13:01

Žijeme v době hluboké úzkosti. Mladí nemají na bydlení, varuje von der Leyenová

Ve svém hodinovém projevu před europoslanci zdůraznila dosavadní předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, že současná doba je poznamenána hlubokou úzkostí. Upozornil na to server Politico

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy