Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenská policie obvinila atentátníka Juraje Cintulu, hrozí mu doživotí

Juraj Cintula
Juraj Cintula
Foto: Literárny klub Dúha

Slovenská policie obvinila atentátníka Juraje Cintulu z úkladné vraždy z pomsty na chráněné osobě ve stadiu pokusu. Podle Denníku N mu hrozí 25 let až doživotí. 

Atentátník je v současnosti je držen v cele Národní kriminální agentury v Nitře a podle televize Markíza uvedl, že je na svůj čin hrdý.

Podle televize Cintula už koncem dubna protestoval proti Ficově vládě na jejím výjezdním zasedání v Dolné Krupé nedaleko Trnavy. Útočník byl navíc v minulosti ve spojení s proruskou skupinou Slovenští branci.

Informoval o tom podle Denniku N maďarský investigativní novinář Szabolcs Panyi. Slovenští branci na Facebooku v roce 2016 sdíleli fotografii, kde se nacházel i atentátník.

Podle serveru topky.sk policie několik hodin prohledávala byt atentátníka. Z bytu následně odvezli jeho manželku k výpovědi.

K útoku došlo v Handlové, kde střelec vypálil na premiéra celkem pět výstřelů. Zasáhl ho do břicha, do bederní kosti a do ramene. Následně premiéra převezl záchranářský vrtulník do Rooseveltovy nemocnice v Banské Bystrici.

Z vrtulníku byl na nosítkách převezen na urgentní příjem, kde podstoupil několikahodinovou operaci a bojoval o život. Jeho stav byl vážný.

Atentát měl spáchat jednasedmdesátiletý spisovatel a básník Juraj Cintula z města Levice na jižním Slovensku, uvedla televize Markíza. Útočník vlastnil zbraň legálně a dříve pracoval pro soukromou bezpečnostní službu.

Témata:  Slovensko Robert Fico Juraj Cintula

Aktuálně se děje

21. května 2024 15:01

Rusko nečeká průlom od účasti Číny na konferenci o Ukrajině

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj žádá Západ, aby se více zapojil do konfliktu na Ukrajině z důvodu mimořádně nepříznivé situace ukrajinských jednotek na frontě. Na briefingu v Moskvě to v úterý prohlásil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy