Trojciferné denní počty úmrtí na covid-19 hlásí Slovensko od začátku tohoto týdne. Podobnému nepříznivému vývoji čelila země už v únoru a v březnu, kdy v přírůstku úmrtí na zmíněné onemocnění v přepočtu na obyvatele byla na prvním místě na světě.

Laboratorní vyšetření potvrdila další pokles nových odhalených případů koronavirové infekce. Za středu to bylo 5394 nakažených, což oproti minulému týdnu představuje propad o více než třetinu. Během nynější třetí vlny koronavirové infekce dříve laboratoře za jeden den opakovaně zjistily i přes 10.000 infikovaných.

V nemocnicích bylo ve středu 3107 pacientů s covidem-19. To je nejméně od druhé poloviny listopadu, kdy vláda v reakci na přetížená zdravotnická zařízení vyhlásila nouzový stav a zavedla nové restrikce. Až 84 procent covidových pacientů ve slovenských nemocnicích není vůbec očkováno proti covidu-19 nebo má jen první dávku vakcíny. Slovensko v očkování výrazně zaostává za průměrem EU.

Minulý týden slovenská vláda restrikce částečně uvolnila zejména pro obyvatele, kteří jsou plně očkování proti covidu-19 nebo toto onemocnění prodělali. Od pátku bude zákaz vycházení s výjimkami platit už pouze večer a v noci.