reklama

Vyplývá to z dnešních údajů slovenských úřadů. Ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský tento týden uvedl, že podle odhadu se šíření infekce v zemi do konce září výrazněji zrychlí. Slovensko v očkování proti nemoci covid-19 zaostává za průměrem EU.

Laboratoře na pětimilionovém Slovensku za čtvrtek zjistily 902 nově infikovaných koronavirem, což je nejvíce případů od 13. dubna. S pozitivním výsledkem skončila desetina z celkového počtu vykonaných testů.

Slovenské nemocnice přijaly ve čtvrtek 139 pacientů s covidem-19 nebo s podezřením na toto onemocnění. Celkový počet zmíněných pacientů tak vystoupil na 393, což je nejvíce od začátku června.

Počtem obyvatel dvojnásobně větší Česká republika potvrdila za čtvrtek 550 nových případů nemoci covid-19. V nemocnicích je v souvislosti s koronavirem podle posledních údajů 158 lidí.

Lengvarský ve čtvrtek řekl, že na konci září Slovensko zaznamená denní přírůstky do 3000 infikovaných a že počet pacientů v nemocnicích v souvislosti s koronavirovou nákazou vystoupí na 500 až 750. Za dřívější druhé vlny koronavirové infekce bylo v nemocnicích přes 4000 takových pacientů.

Kvůli nynějšímu šíření koronaviru Slovensko v řadě okresů zpřísňuje karanténní opatření, která se týkají například podmínek konání hromadných akcí nebi fungování různých provozů.

reklama