Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud pokáral Trumpa za příspěvky na sociální síti

Donald Trump
Donald Trump
Foto: Instagram

Bývalá novinářka Elle J. Carrollová dnes u soudu v New Yorku uvedla, že ji americký exprezident Donald Trump v roce 1996 znásilnil. Kráte předtím soudce Trumpa, který k soudu nepřišel, pokáral za jeho příspěvky na sociální síti Trust Social.

"Jsem tady, protože mě Donald Trump znásilnil," řekla Carrollová u soudu. Ještě předtím však soudce Lewis A Kaplan pokáral Trumpa za "zcela nevhodné" prohlášení na jeho platformě Truth Social, uvedl server The Guardian.

Kaplan varoval právníky bývalého prezidenta, že taková prohlášení o případu by mu mohla přinést další právní problémy. Trump v nich například označil případ za "vymyšlený podvod" nebo právníka protistrany nazval "politickým operativcem". 

Trumpův právník Joe Tacopina podotkl, že porotci by neměli sledovalt žádné zprávy nebo online komentáře k případu. Dodal ale, že požádá Trumpa, aby se "zdržel jakýchkoli dalších příspěvků o tomto případu".

Carrollová v roce 2019 obvinila Trumpa ze znásilnění. K tomu mělo dojít v 90. letech v převlékací kabince v obchodě s oblečením v New Yorku naproti mrakodrapu Trump Tower. Trump tvrdí, že Carrollová je lhářka a že incident nestal, protože "není jeho typ".  

Témata:  USA soudy Donald Trump

Aktuálně se děje

21. července 2024 20:30

Biden stáhne kandidaturu na prezidenta USA

Americký prezident Joe Biden v neděli oznámil, že stáhne svou kandidaturu na post prezidenta USA a nebude se ucházet o znovuzvolení.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy