Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Soud v Rakousku odsoudil tři Afghánce za vraždu a znásilnění třináctileté dívky

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

Soud v Rakousku dnes udělil dlouhé tresty třem mužům z Afghánistánu, které shledal vinnými z vraždy a znásilnění třináctileté dívky. Informovala o tom agentura APA. Zločin loni šokoval rakouskou veřejnost a ostře ho komentovali také vysocí politici, kteří upozorňovali na to, že z něj jsou podezřelí žadatelé o azyl, kteří v Rakousku hledali ochranu.

Za vraždu a znásilnění dnes dostal 24letý Afghánec doživotní trest, další dva muži ve věku 19 a 20 let dostali tresty v délce 20, respektive 19 let vězení za napomáhání vraždě a znásilnění.

Podle prokuratury trojice mladých mužů pozvala dívku do bytu, kde ji jeden z nich předávkoval drogami. Do pití jí přimíchal šest tablet extáze. Tělo mrtvé a znásilněné školačky pak pachatelé nechali ležet venku na okraji metropole.

Témata:  Rakousko soudy

Související

Aktuálně se děje

18. února 2026 8:28

Tajný pohřeb Jany Brejchové. Víme, kdo jí přišel dát sbohem

Česko si v úterý v kině Lucerna připomnělo slavnou herečku Janu Brejchovou, která zemřela v předminulém týdnu ve věku 86 let. Rozhodující slovo ohledně podoby úterní piety měla rodina v čele s dcerou zesnulé Terezou Brodskou. Herečka již dříve zorganizovala slavné mamince důstojný pohřeb. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Jesse Jackson

Jesse Jackson zemřel. Amerika přišla o nejslavnějšího pastora současnosti, proslavil se bojem za rovnoprávnost

Ve věku 84 let v úterý ráno pokojně zemřel Jesse Jackson, jedna z nejvýznamnějších postav amerického hnutí za občanská práva a zkušený politik, který zásadně ovlivnil podobu moderních Spojených států. Smutnou zprávu potvrdila jeho rodina v prohlášení, v němž ho označila za „vůdce-služebníka“, který zasvětil svůj život boji za utlačované, přehlížené a ty, jejichž hlas nebyl slyšet. Jacksonův odchod znamená konec jedné velké éry amerického aktivismu.