reklama

Výhrůžky v podobě telefonátů a e-mailů začala dostávat, když se v pátek list USA Today v jednom svém článku zmínil o její podpoře povinného nošení roušek.

"Chápu, že lidé čelí tlaku z mnoha důvodů, jako je pandemie, politika, ekonomika a podobně, ale myslím si také, že nyní reagují jinak než za normálních okolností," uvedla Warshawová.

Dodge City spadá do okresu Ford. Žije tam 33.6000 lidí a koronavirus se potvrdil u téměř 5000 z nich. Warshawová v listopadu hlasovala pro povinné zavedení roušek až na určité výjimky.

Když ohlašovala v úterý svou rezignaci, řekla, že přes hrozby nelituje toho, jak hlasovala. V slzách prohlásila, že je pro ni rezignace těžší, než si lidé myslí. "Miluji toto město z celého srdce, věřím v ně i v to, že si zde lidé nebudou navzájem ubližovat," řekla.

Přesný obsah hrozeb nezveřejnila, ale některé předala policii, která teprve rozhodne, jak bude postupovat.

Kvůli názorům na to, jak bojovat proti šíření koronaviru, má v USA potíže víc veřejných činitelů. Starostovi kansaského města Wichita za požadování povinného nošení roušek někdo pohrozil únosem. Spiknutí za účelem únosu kvůli opatřením proti koronaviru čelili také michiganská guvernérka Gretchen Whitmerová a guvernér státu Virginie Ralph Northam.

reklama