Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba v nákupním centru u Dallasu: Devět lidí zemřelo

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

V sobotu došlo ke střelbě v nákupním centru poblíž texaského Dallasu, která si vyžádala devět obětí na životech. Nejméně sedm dalších lidí bylo zraněno, přičemž tři z nich jsou v kritickém stavu. Mezi oběťmi je také střelec. Informoval server The Guardian.

Střelba se odehrála v nákupním centru ve městě Allen, které se nachází zhruba 40 kilometrů severovýchodně od Dallasu. Muž přijel na místo autem a začal střílet na kolemjdoucí. 

Útočníka nakonec zastavil policista. Jeho totožnost policie zatím nezveřejnila a není znám ani důvod střelby. Podle svědků jsou ale mezi mrtvými i děti.

Bílý dům uvedl, že prezident Joe Biden byl o střelbě informován a administrativa nabídla podporu místním úředníkům. Republikánský texaský guvernér Greg Abbott, který podepsal zákony zmírňující omezení střelných zbraní, hovoří o "nevýslovné tragédií".

Server uvádí, že masové střelby se v USA staly běžnými a jen letos se jich odehrálo 198, což je nejvíce za stejné období od roku 2016.   

Témata:  USA střelba v USA

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 11:41

Rusko chce zakázat vojákům na frontě mobilní telefony

Poslanci ruské Státní dumy projednávají návrh zákona, který by zpřísnil disciplinární tresty pro vojáky používající chytré telefony a další elektronická zařízení v bojových zónách. Uvedl to server The Independent.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy