reklama

Zastřeleným dětem bylo 11 a 13 let, sdělily dnes policie a státní zastupitelství. Oddělení vražd kriminální policie vede vyšetřování s podezřením na zabití. Čtveřice nalezených byla podle prvních informací součástí jedné rodiny a první zjištění podle vyšetřovatelů ukazují na to, že případ má rodinné pozadí.

"Žena ještě komunikovala, ale k průběhu činu samotného nedokázala poskytnout žádné další informace," řekl mluvčí státního zastupitelství v Lübecku. Žena se však ptala na své děti. Nyní leží v umělém kómatu, ale je mimo ohrožení života.

Policie byla v sobotu v noci k malému obytnému domu přivolána kvůli zvuku výstřelů. Když zásahové týmy dorazily, našly dvě mrtvé děti a nehybného 44letého muže, který zemřel navzdory pokusům o oživení ještě na místě zásahu. Osmatřicetiletá žena byla po poskytnutí první pomoci převezena do nemocnice.

O konkrétním motivu činu státní zastupitelství a policie zatím nic nesdělily. Zpočátku nebylo ani jasné, kdo střílel a zda je 44letý muž skutečným otcem dětí. Úřady neuvedly ani podrobnosti o jejich národnosti. "Předpokládáme, že jde o vlastní rodiče a že byli i sezdaní," řekl mluvčí vyšetřovatelů. Dvojice podle dostupných informací nebyla v minulosti trestně stíhána.