reklama

Soukromá společnost prováděla v jezeře podvodní průzkum, při němž narazila na vrak malého motorového letadla nedaleko nejhlubšího místa v jezeře. Nízká hladina vody umožnila pořídit snímky vrtule a zádě letadla.

"Viděl jsem něco, co nebylo normální," řekl místní zpravodajské stanici zaměstnanec firmy. Na neznámý objekt pracovníci nejprve narazili při využití sonaru.

Nalezený stroj odpovídá popisu letadla Piper Comanche 250, které se v oblasti ztratilo na začátku roku 1965. Při nehodě zemřeli všichni čtyři lidé na palubě. Tělo pilota se podařilo najít, ostatky tří cestujících však úřady nikdy nenalezly, ačkoliv pátrání oficiálně pokračovalo až do roku 2014.

Místní policie nyní musí rozhodnout, zda nechá vrak ze dna jezera vyzvednout. Médiím však sdělila, že kvůli nálezu nezahájila žádné vyšetřování.

Hladina jezera Folsom se nyní nachází na 38 procentech normální kapacity v důsledku dlouhotrvajícího sucha, které sužuje celý stát. Guvernér Kalifornie Gavin Newsom minulý týden vyhlásil kvůli nedostatku vody stav nouze ve 41 z celkových 58 okresů ve státu, včetně tří, které obklopují jezero Folsom.

Kalifornie se potýká s nedostatkem vody dlouhodobě. Úřady se letos obávají dalšího suchého léta, které by mohlo přinést zničující sezónu požárů. Ta loňská byla zatím nejničivější v historii státu.

reklama