Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sunak obměnil kabinet, vznikly nové úřady rozdělením dvou dosavadních

Rishi Sunak
Rishi Sunak
Foto: Facebook Rishi Sunak

Britský premiér Rishi Sunak dnes obměnil svůj kabinet. Rozdělením dvou vládních úřadů vznikly čtyři nové, včetně samostatného ministerstva pro energetickou bezpečnost. Do jeho čela byl jmenován dosavadní ministr obchodu Grant Shapps, kterého v původní funkci nahradí Kemi Badenochová.

Podle agentury Reuters mají změny kabinet lépe přizpůsobit vládní prioritě oživit ekonomiku a zároveň zlepšit obraz Konzervativní strany před volbami v příštím roce.

Sunak rozdělil dosavadní ministerstvo obchodu, energetiky a průmyslové strategie (BEIS) a také ministerstvo pro digitalizaci, kulturu, média a sport (DCMS). Kromě samostatného ministerstva energetiky tak vzniklo i ministerstvo pro vědu, inovace a technologie, v jehož čele bude dosavadní ministryně pro kulturu Michelle Donelanová. Ministryní kultury bude Lucy Frazerová.

Bývalý náměstek ministryně obchodu Greg Hands byl jmenován předsedou Konzervativní strany. Ve funkci vystřídá Nadhima Zahawiho, který byl odvolán na konci ledna kvůli pochybení při platbě daní.

Témata:  Velká Británie Rishi Sunak

Aktuálně se děje

22. května 2024 12:44

Litva označila plány Ruska v oblasti Baltského moře za eskalaci proti EU a NATO

Litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis označil plány Ruska na úpravu hranic svých teritoriálních vod v Baltském moři za eskalaci proti Severoatlantické alianci (NATO) a Evropské unii.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy