Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

TASS: Při střelbě v ruském Krymsku zahynuli čtyři lidé včetně střelce

Ruská policie, ilustrační fotografie.
Ruská policie, ilustrační fotografie.
Foto: interpol.int

Při dnešní střelbě u obchodního centra v ruském městě Krymsk zemřeli čtyři lidé včetně střelce, informuje agentura TASS s odvoláním na ruské bezpečnostní složky. Další člověk utrpěl zranění. Podle ruských úřadů šestašedesátiletý muž zastřelil tři lidi, než obrátil zbraň proti sobě. Příčinou podle nich mohlo být rozvodové řízení útočníka.

"Dnes kolem 17:00 hodiny odpoledne (kolem 15:00 SEČ) způsobil místní muž narozený v roce 1956 smrtelná střelná zranění dvěma zaměstnancům jednoho ze zdravotních středisek v Krymsku," řekl podle ruské služby BBC Alexandr Runov, mluvčí místní pobočky ministerstva vnitra.

"Poté vyšel na ulici a začal střílet na kolemjdoucí," dodal mluvčí. Jeden ze zasažených procházejících lidí podle něj na místě zemřel a druhý byl vážně zraněn. Střelec poté spáchal sebevraždu.

Útočník se znal se dvěma ze tří mužů, které zabil, a pravděpodobně s nimi byl ve sporu, uvedl TASS s odvoláním na regionální ředitelství ruského vyšetřovacího výboru.

Na sociálních sítích se objevilo video pořízené údajně v Krymsku, na kterém muž s brokovnicí střílí do lidí na ulici, popsala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Město Krymsk se nachází v ruském Krasnodarském kraji na jihozápadě Ruska, sousedí s ukrajinským poloostrovem Krym, který Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala v roce 2014.

Témata:  Rusko policie Rusko

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy