Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Thajsko kvůli omikronu zvažuje opětovné zavedení karantény pro turisty

Thajsko
Thajsko
Foto: Pixabay

Thajsko kvůli šíření nové koronavirové varianty omikron zvažuje opětovné zavedení karantény pro návštěvníky ze zahraničí. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Thajské ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo první případ místního přenosu omikronu.

Thajské úřady od 1. listopadu povolují občanům z desítek států světa, včetně České republiky, návštěvu země bez nutnosti karantény. Musí se ovšem prokázat certifikátem o dokončeném očkování proti nemoci covid-19 a mít před odletem a po příletu do Thajska negativní test na koronavirus.

Dnes thajské ministerstvo veřejného zdraví oznámilo, že navrhne obnovení povinnosti karantény pro přijíždějící turisty. Země by se tak podle ministerstva měla vrátit k programu, který umožňoval turistům navštívit bez karantény pouze vybrané lokality za předpokladu, že nebudou cestovat jinam a budou pobývat ve vládou schválených hotelech. Jako první byl takto v létě otevřen oblíbený ostrov Pchúket.

Thajsko dosud odhalilo 63 nákaz variantou omikron, přičemž jednou šlo o místní přenos. V tomto případě se thajská žena nakazila omikronem od svého kolumbijského manžela, který se koncem listopadu vrátil do Thajska z Nigérie. Oba byli plně očkováni vakcínou od firmy AstraZeneca.

Thajsko, které v roce 2019 navštívilo 40 milionů turistů, pandemie nemoci covid-19 tvrdě zasáhla. Země ztratila tři miliony pracovních míst souvisejících s turistickým ruchem a roční příjmy v odhadované výši 50 miliard dolarů (asi 1,1 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters.

Témata:  koronavirus (coronavirus) COVID-19 Thajsko

Související

Aktuálně se děje

8. května 2025 19:01

Rakovina mízních uzlin. V čem je nemoc, kterou trpěl Jiří Bartoška, zákeřná?

Rakovina mízních uzlin, odborně nazývaná lymfom, patří mezi závažná onkologická onemocnění, která postihují lymfatický systém – klíčovou součást lidské imunity. Tato nemoc je zákeřná především tím, jak nenápadně a tiše se může rozvíjet, často bez výraznějších příznaků, a přesto zasáhnout celý organismus. A právě tato její vlastnost bývá osudná – lidé se k lékaři dostávají až ve chvíli, kdy už je nádor v pokročilém stádiu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy