"Bharti byla zářící hvězdou komunity," řekl právník její rodiny James Lassiter, podle nějž Shahaniová zemřela ve středu. "Byla sestrou, dcerou, cílevědomou studentkou, která se chystala promovat na univerzitě Texas A&M s velmi dobrými známkami," dodal.

Tlačenice vypukla na koncertě jen několik minut po začátku Scottova vystoupení v přední části hlediště, kde se lidé nahrnuli k pódiu. Scott v tu chvíli vystupoval se svým hostem raperem Drakem. Podle jedné z žalob, která míří na organizátory festivalu, Scott s Drakem burcovali dav a ve vystoupení pokračovali i poté, co se publikum vymklo kontrole a nastal chaos. Scott rovněž čelí kritice za to, že vystoupení sice přerušil, nicméně následně dokončil, a to i přesto, že desítky lidí již ošetřovali lékaři.

Raper již dříve uvedl, že je událostmi zdrcen a zaplatí rodinám zesnulých výdaje na pohřeb a psychologické poradenství. Jeho představitelé dnes uvedli, že se Scott snaží s pozůstalými aktivně spojit. "Je tou situací rozrušený a zoufale by chtěl vyjádřit svou soustrast a poskytnout pomoc (rodinám) co nejdříve to bude možné. Chce ale respektovat přání rodin ohledně toho, jak se chtějí propojit," uvedli Scottovi zástupci.