Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragický útok v Německu: Střelec zabil tři lidi, další dva zranil

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

V pátek večer došlo v obytném domě na jihu Německa k tragické střelbě, při níž byly zastřeleny tři osoby a další dvě utrpěly zranění. O události informovala místní policie.

Střelec, 64letý muž, byl zadržen, avšak motiv jeho činu zůstává nejasný a je předmětem vyšetřování.

Střelba se odehrála ve městě Langweid nedaleko bavorského Augsburgu. Podle informací od policie podezřelý muž nejprve zastřelil dvě ženy ve věku 49 a 72 let a také 52letého muže.

Poté pokračoval do dalšího domu v nedaleké ulici, kde postřelil 32letou ženu a 44letého muže. Oba zranění byli převezeni do nemocnice, a podle zpráv na serveru focus.de, jejich stav je nyní stabilizovaný.

Témata:  Německo střelba v Německu

Související

Aktuálně se děje

15. března 2026 5:00

Počasí příští týden: Teploty jako dosud nečekejme, v noci bude dál mrznout

Nadcházející týden přinese do Česka proměnlivé jarní počasí, které se bude postupně stabilizovat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Jürgen Habermas

V 96 letech zemřel Jürgen Habermas, jeden z nejvýznamnějšch filozofů současnosti

Svět filozofie a společenských věd zasáhla zpráva o úmrtí jednoho z nejvýznamnějších intelektuálů naší doby. V sobotu zemřel ve věku 96 let Jürgen Habermas, muž, jehož myšlenky o komunikaci a racionalitě zásadně ovlivnily moderní vnímání společnosti. Podle oznámení jeho nakladatelství Suhrkamp skonal pokojně v bavorském Starnbergu nedaleko Mnichova.