Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trojice lidí na Slovensku čelí obvinění kvůli schvalování atentátu na Fica

Policie SR, ilustrační fotografie
Policie SR, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Slovenská policie obvinila tři lidi, kteří na sociálních sítích schvalovali středeční atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD), uvedla policejní mluvčí Denisa Bárdyová. Obvinění jsou v cele předběžného zadržení, informovala agentura TASR. Fico je hospitalizován v nemocnici v Banské Bystrici ve vážném, nicméně stabilizovaném stavu. 

"Obviněné osoby měly na sociální síti zveřejnit příspěvky, v nichž schvalovali jednání útočníka v Handlové. Jde o přečin schvalování trestného činu," uvedla Bárdyová.

Slovenská policie intenzivně pracuje na objasnění dalších skutků, pokračuje v analýze nenávistných příspěvků, v nichž je schvalována trestná činnost. Podle mluvčí bude konat ve všech případech bez výjimky. 

I česká policie ve čtvrtek uvedla, že v souvislosti s atentátem na premiéra Fica sleduje dění v online prostoru, přičemž se zaměřuje na příspěvky schvalující tento čin. "Příspěvky vyhodnocujeme s ohledem na případnou trestně-právní odpovědnost. Všechny vyzýváme, aby se obdobných, byť třeba jen nevkusných komentářů, zdrželi," napsala. 

Dnes informovala, že se zabývá dvěma případy. "Ze spousty podnětů, které jsme obdrželi, jsme dosud dva z nich vyhodnotili jako trestněprávně relevantní. U každého komentáře ověřujeme především kontext a stále platí, že ne každé hloupé a neetické vyjádření rovnou naplňuje skutkovou podstatu trestného činu," dodala. 

Témata:  policie SR Slovensko Robert Fico

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 21:55

Zelenskyj by měl být prezidentem až do konce války, přeje si to většina Ukrajinců

Více než dvě třetiny Ukrajinců, konkrétně 70 procent, je pro, aby byl Volodymyr Zelenskyj prezidentem až do konce války. Ukázal to průzkum Kyjevského mezinárodního ústavu sociologie. Podle šetření ale klesl počet lidí, kteří podporuje prezidentovu politiku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy