Smithův tým nedávno obvinil republikánského politika z neoprávněného držení citlivých vládních dokumentů po opuštění úřadu. Krátce poté, co bylo obvinění předloženo velké porotě, Trump obdržel dopis od prokurátorů, ve kterém byl informován, že je "terčem" vyšetřování.

Na své platformě Truth Social Trump uvedl, že jeho právníci dostali toto nové oznámení v neděli večer, a že byl o tom informován. "Vyšinutý Jack Smith... poslal dopis (zase v neděli večer!), ve kterém uvádí, že jsem terčem vyšetřování velké poroty ve věci 6. ledna," napsal Trump, odkazující se na datum, kdy jeho příznivci v roce 2021 vtrhli do sídla Kongresu během projednávání výsledků prezidentských voleb roku 2020.

Po hlasování Trump odmítl uznat, že ho současný demokratický prezident Joe Biden porazil ve spravedlivých volbách a místo toho šířil konspirační teorie o volebních podvodech a tlak vyvíjel na představitele klíčových států. Tým Jacka Smithe zkoumá Trumpovo chování již několik měsíců a nedávno vypovídal i Trumpův zeť Jared Kushner před velkou porotou. Vyšetřovatelé také zkoumají Trumpovu roli v násilnostech, které nastaly 6. ledna a které představovaly jakousi vrcholnou událost povolební kampaně poraženého kandidáta.