Trump podal mimořádnou žádost o pozastavení rozhodnutí soudu nižší instance. Ten rozhodl v neprospěch republikánského exprezidenta, když podpořil požadavek demokraty vedeného sněmovního výboru pro státní příjmy, aby získal přístup k Trumpovým daňovým záznamům. Soud dal zákonodárcům za pravdu, že jde o oprávněnou součást jejich legislativní práce.

Trumpovi právníci napsali, že ponechání zmíněného rozhodnutí v platnosti by podrývalo dělbu moci v zemi a učinilo prezidentský úřad zranitelným vůči "invazivním požadavkům na informace" ze strany politických rivalů z řad zákonodárců.

Právní bitva se táhne od roku 2019, kdy výbor zažaloval Trumpa, aby jej přiměl zveřejnit jeho daňová přiznání. Trump byl prvním prezidentem za posledních 40 let, který nezveřejnil svá daňová přiznání, podle Reuters ve snaze udržet podrobnosti o svém jmění a činnosti své firmy Trump Organization v tajnosti.

Demokraté ve Sněmovně reprezentantů uvedli, že požadují Trumpovy daňové záznamy, aby zjistili, zda berní úřad IRS řádně kontroluje prezidentova přiznání, a aby mohli posoudit, zda jsou zapotřebí nové právní předpisy. Trumpovi právníci toto vysvětlení označili za "záminku". Tvrdí, že skutečným cílem je odhalit politicky škodlivé informace o Trumpovi, který zvažuje další kandidaturu na prezidenta v roce 2024.

reklama