reklama

"Nechápu, proč Fox News chce být jako oni," napsal prezident na twitteru s odkazem na televizní stanice CNN a MSNBC, které jsou obvyklým terčem jeho kritiky. "Všichni společně zajdou a místo nich přijdou jiná média. Jedné, co si vede dobře, jsou protrumpovské pořady na Fox News. Všechno ostatní nestojí za nic," konstatoval Trump.

Comeyho prezident v květnu 2017 z funkce šéfa FBI vyhodil kvůli údajným chybám při vyšetřování zásahů Ruska do amerických prezidentských voleb. Schiff se ve Sněmovně reprezentantů postavil do čela procedury impeachmentu, která by teoreticky mohla vést k Trumpově odvolání z funkce. Oba muži patří k nejčastěji kritizovaným osobnostem v prezidentových tweetech, šéf Bílého domu je označuje za prolhané a neschopné.

Trump americká média pečlivě sleduje, ale kromě televize Fox News jejich zpravodajství tvrdě a často nevybíravě kritizuje. Liberální deníky The New York Times a The Washington Post podle něj publikují vědomé lži a jejich popularita upadá. Jejich redaktory prezident opakovaně označuje za "nepřátele lidu". Nedávno Trump prohlásil, že teprve až se stal prezidentem, poznal, "jak děsivý, tvrdý, zlý a lživý může být tisk".

Loading...
reklama